RSC05DRYS-S93
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
product image
RSC05DRYS-S93 Picture
SeekIC No. : 003041873 Detail
RSC05DRYS-S93: CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RSC05DRYS-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 5 Number of Positions: 10
Power Dissipation : 400 W Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Color: Green
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Positions: 10
Flange Feature: Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Parameters:
Technical/Catalog InformationRSC05DRYS-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen