RSP-1500-48
Linear and Switching Power Supplies 48V 32A 1536W Active PFC Function
product image
RSP-1500-48 Picture
SeekIC No. : 002758543 Detail
RSP-1500-48: Linear and Switching Power Supplies 48V 32A 1536W Active PFC Function
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RSP-1500-48
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Output Power Rating : 1.5 KW
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC Output Current (Channel 1) : 32 A
Dimensions : 278 mm L x 127 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Current (Channel 1) : 32 A