RT0402BRD0724K9L
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 24.9K ohm .1% 25ppm
product image
RT0402BRD0724K9L Picture
SeekIC No. : 001469701 Detail
RT0402BRD0724K9L: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 24.9K ohm .1% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RT0402BRD0724K9L
Quick Details
Resistance : 24.9 KOhms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 62.5 mWatts Series : RT
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.3 mm H
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C
Voltage Rating : 50 Volts
Resistance : 24.9 KOhms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.3 mm H