RT33L012
General Purpose / Industrial Relays RELAY PWR SPST 16A 12VDC PCB
product image
RT33L012 Picture
SeekIC No. : 002547561 Detail
RT33L012: General Purpose / Industrial Relays RELAY PWR SPST 16A 12VDC PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RT33L012
Mfg:
TE Connectivity / Schrack
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 16 A
Coil Resistance : 360 Ohms Mounting Style : SMD/SMT
Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Coil Voltage :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style : SMD/SMT
Contact Current Rating : 16 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Resistance : 360 Ohms