RTE24024F
General Purpose / Industrial Relays DPDT 8A 24VDC
product image
RTE24024F Picture
SeekIC No. : 002547531 Detail
RTE24024F: General Purpose / Industrial Relays DPDT 8A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RTE24024F
Mfg:
TE Connectivity / P&B
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 V
Coil Resistance : 1440 Ohms Coil Current : 16.7 mA
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Nickel
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Mounting Style : PCB
Coil Voltage : 24 V
Contact Material : Silver Nickel
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Current : 16.7 mA
Coil Resistance : 1440 Ohms