RUEF300-AP
PTC Resettable Fuses 3A 30V 100A Imax
product image
RUEF300-AP Picture
SeekIC No. : 00685734 Detail
RUEF300-AP: PTC Resettable Fuses 3A 30V 100A Imax
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RUEF300-AP
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 3 A Trip Current : 6 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.08 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 30 V
Resistance : 0.08 Ohms
Hold Current : 3 A
Trip Current : 6 A