S05K130G
VARISTOR 130VRMS 5MM RADIAL TR
product image
S05K130G Picture
SeekIC No. : 003005428 Detail
S05K130G: VARISTOR 130VRMS 5MM RADIAL TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S05K130G
Quick Details
Series: StandarD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 205V Current-Surge: 400A
Number of Lines (Input / Output) : 2 / 3 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 130VAC Maximum DC Volts: 170VDC
Energy: 4.2J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Maximum AC Volts: 130VAC
Maximum DC Volts: 170VDC
Package / Case: Disc 5mm
Series: StandarD
Current-Surge: 400A
Varistor Voltage: 205V
Energy: 4.2J
Parameters:
Technical/Catalog InformationS05K130G
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts170VDC
Current-Surge400A
Package / CaseDisc 5mm
Varistor Voltage205V