S10B-PASK-2
CONN HEADR PA 10POS SIDE 2MM TIN
product image
S10B-PASK-2 Picture
SeekIC No. : 004481045 Detail
S10B-PASK-2: CONN HEADR PA 10POS SIDE 2MM TIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S10B-PASK-2
Mfg:
JST Sales America Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationS10B-PASK-2
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.079" (2.00mm)