S10K115G5
VARISTOR 115VRMS 10MM RADIAL TR
product image
S10K115G5 Picture
SeekIC No. : 003006552 Detail
S10K115G5: VARISTOR 115VRMS 10MM RADIAL TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S10K115G5
Quick Details
Series: StandarD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 180V Current-Surge: 2.5kA
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 115VAC Maximum DC Volts: 150VDC
Energy: 18J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Series: StandarD
Package / Case: Disc 10mm
Current-Surge: 2.5kA
Energy: 18J
Maximum AC Volts: 115VAC
Maximum DC Volts: 150VDC
Varistor Voltage: 180V
Parameters:
Technical/Catalog InformationS10K115G5
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts115Vrms
Maximum DC Volts150VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage180V