S14K115G5
VARISTOR 115VRMS 14MM RADIAL TR
product image
S14K115G5 Picture
SeekIC No. : 003005330 Detail
S14K115G5: VARISTOR 115VRMS 14MM RADIAL TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S14K115G5
Quick Details
Series: StandarD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 180V Current-Surge: 4.5kA
Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 115VAC Maximum DC Volts: 150VDC
Energy: 30J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Series: StandarD
Package / Case: Disc 14mm
Current-Surge: 4.5kA
Energy: 30J
Maximum AC Volts: 115VAC
Maximum DC Volts: 150VDC
Varistor Voltage: 180V
Parameters:
Technical/Catalog InformationS14K115G5
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts115Vrms
Maximum DC Volts150VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage180V