S16B-PH-K-S
CONN HEADER PH SIDE 16POS 2MM
product image
S16B-PH-K-S Picture
SeekIC No. : 004481295 Detail
S16B-PH-K-S: CONN HEADER PH SIDE 16POS 2MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S16B-PH-K-S
Mfg:
JST Sales America Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationS16B-PH-K-S
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.079" (2.00mm)