S20K320E2
VARISTOR 320VRMS 20MM RADIAL
product image
S20K320E2 Picture
SeekIC No. : 003005769 Detail
S20K320E2: VARISTOR 320VRMS 20MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S20K320E2
Quick Details
Series: AdvanceD Manufacturer: EPCOS Inc
Number of Bits : 5 Varistor Voltage: 510V
Current-Surge: 10kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 320VAC Maximum DC Volts: 420VDC
Energy: 273J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Series: AdvanceD
Varistor Voltage: 510V
Maximum AC Volts: 320VAC
Maximum DC Volts: 420VDC
Package / Case: Disc 20mm
Energy: 273J
Current-Surge: 10kA
Parameters:
Technical/Catalog InformationS20K320E2
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage510V