S558-5999-46-F
MODULE XFRMR LAN 10/100B-TX SMD
product image
S558-5999-46-F Picture
SeekIC No. : 004197351 Detail
S558-5999-46-F: MODULE XFRMR LAN 10/100B-TX SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S558-5999-46-F
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Bel Fuse Inc
Transformer Type: - Inductance: 420µH
Turns Ratio - Primary:Secondary: 1CT : 1CT Transmitter, 1CT : 1CT Receiver E.T.: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 25.40mm L x 9.91mm W
Package / Case : PDIP-24
Description
Transformer Type: -
E.T.: -
Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Manufacturer: Bel Fuse Inc
Turns Ratio - Primary:Secondary: 1CT : 1CT Transmitter, 1CT : 1CT Receiver
Inductance: 420µH
Size / Dimension: 25.40mm L x 9.91mm W
Height - Seated (Max): 5.97mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationS558-5999-46-F
VendorBel Fuse Inc (VA)
CategoryTransformers
Transformer Type-
Mounting TypeSurface Mount
Inductance-
E.T.-
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names S558 5999 46 F