S8VS-12024
DIN Rail Power Supplies 24V 5A Out 100-240VAC INPT
product image
S8VS-12024 Picture
SeekIC No. : 002753446 Detail
S8VS-12024: DIN Rail Power Supplies 24V 5A Out 100-240VAC INPT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S8VS-12024
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Parameters:
Technical/Catalog InformationS8VS-12024
VendorOmron Electronics Inc-IA Div
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)120W
Voltage - Output24V
Voltage - Input100 ~ 240VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 5A