S8VS-12024A
DIN Rail Power Supplies 24V5A Out Lifetime 100-240
product image
S8VS-12024A Picture
SeekIC No. : 002753462 Detail
S8VS-12024A: DIN Rail Power Supplies 24V5A Out Lifetime 100-240
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S8VS-12024A
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Both
Output Power Rating : 120 W Input Voltage : 100 VAC to 240 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 5 A Mounting Style : DIN Rail
Dimensions : 121.3 mm L x 115 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Output Power Rating : 120 W
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 5 A
Mounting Style : DIN Rail
Input Voltage : 100 VAC to 240 VAC
Commercial/Medical : Both
Parameters:
Technical/Catalog InformationS8VS-12024A
VendorOmron Electronics Inc-IA Div
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)120W
Voltage - Output24V
Voltage - Input100 ~ 240VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 5A
2nd Output-
3rd Output-
4th Output-
Mounting TypeDIN Rail
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names S8VS 12024A