S8VS-12024AP
DIN Rail Power Supplies Power Supply
product image
S8VS-12024AP Picture
SeekIC No. : 002753787 Detail
S8VS-12024AP: DIN Rail Power Supplies Power Supply
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S8VS-12024AP
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Parameters:
Technical/Catalog InformationS8VS-12024AP
Number of Outputs1
Power (Watts)120W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 264VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 5A