SCE016LD2DP2B
BUZZ VDC 2KHZ FAST DBL PULSE
product image
SCE016LD2DP2B Picture
SeekIC No. : 002845339 Detail
SCE016LD2DP2B: BUZZ VDC 2KHZ FAST DBL PULSE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCE016LD2DP2B
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Sonalert® Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc
Driver Circuitry: Indicator, Internally Driven Technology: Piezo
Input Type: DC Voltage - Rated: -
Voltage Range: 6 ~ 16V Frequency: 2kHz
Operating Mode: Pulse, Fast Dimensions : 6.5 mm x 9 mm x 1.8 mm
Sound Pressure Level: 85dB @ 6V, 61cm Current - Supply: 40mA
Washable: No Mounting Type: Panel Mount
Termination: Terminal Block Size / Dimension: Circular - 42.85mm Dia x 38.39mm H
Description
Technology: Piezo
Washable: No
Frequency: 2kHz
Packaging: Bulk
Current - Supply: 40mA
Voltage Range: 6 ~ 16V
Driver Circuitry: Indicator, Internally Driven
Input Type: DC
Operating Mode: Pulse, Fast
Mounting Type: Panel Mount
Series: Sonalert®
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc
Voltage - Rated: -
Termination: Terminal Block
Size / Dimension: Circular - 42.85mm Dia x 38.39mm H
Sound Pressure Level: 85dB @ 6V, 61cm