SCL-DPDT-120VAC
General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 120VAC
product image
SCL-DPDT-120VAC Picture
SeekIC No. : 002550131 Detail
SCL-DPDT-120VAC: General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 120VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCL-DPDT-120VAC
Mfg:
Song Chuan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : DPDT Coil Voltage : 120 VAC
Coil Resistance : 3.4 K Ohms Mounting Style : Through Hole
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Description
Contact Current Rating :
Coil Current :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 120 VAC
Contact Form : DPDT
Mounting Style : Through Hole
Coil Resistance : 3.4 K Ohms