SCL-DPDT-24VDC
General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 24VDC
product image
SCL-DPDT-24VDC Picture
SeekIC No. : 002550224 Detail
SCL-DPDT-24VDC: General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCL-DPDT-24VDC
Quick Details
Contact Form : DPDT Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 650 Ohms Coil Current : 37 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Form : DPDT
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Mounting Style : Through Hole
Coil Resistance : 650 Ohms
Coil Current : 37 mA