SDC36B.TCT
TVS ARRAY PROX SW SOT-23
product image
SDC36B.TCT Picture
SeekIC No. : 003002705 Detail
SDC36B.TCT: TVS ARRAY PROX SW SOT-23
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDC36B.TCT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Semtech
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V Voltage - Breakdown: 36V
Power (Watts): 350W Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount Forward Voltage Drop : 2.9 V
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Supplier Device Package: SOT-23-3
Description
Series: -
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Power (Watts): 350W
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Semtech
Voltage - Breakdown: 36V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSDC36B.TCT
VendorSemtech (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-23-3
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)350W
Voltage - Breakdown36V