SDM20U30-7-F
Schottky (Diodes & Rectifiers) 30V 150mW
product image
SDM20U30-7-F Picture
SeekIC No. : 00193373 Detail
SDM20U30-7-F: Schottky (Diodes & Rectifiers) 30V 150mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDM20U30-7-F
Mfg:
Diodes Inc.
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Schottky Diodes Peak Reverse Voltage : 30 V
Forward Continuous Current : 0.2 A Max Surge Current : 1 A
Configuration : Single Forward Voltage Drop : 0.5 V
Maximum Reverse Leakage Current : 150 uA Maximum Power Dissipation : 150 mW
Operating Temperature Range : - 65 C to + 125 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOD-523 Packaging : Reel
Description
Recovery Time :
Maximum Reverse Leakage Current : 150 uA
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Product : Schottky Diodes
Peak Reverse Voltage : 30 V
Packaging : Reel
Max Surge Current : 1 A
Forward Continuous Current : 0.2 A
Operating Temperature Range : - 65 C to + 125 C
Forward Voltage Drop : 0.5 V
Package / Case : SOD-523
Maximum Power Dissipation : 150 mW