SDS130-153M
INDUCTOR PWR SHIELDED 15UH SMD
product image
SDS130-153M Picture
SeekIC No. : 004487148 Detail
SDS130-153M: INDUCTOR PWR SHIELDED 15UH SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDS130-153M
Mfg:
API Delevan Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationSDS130-153M
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.398" W x 0.118" H (12.70mm x 10.10mm x 3.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 1.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max