SD-350C-12
DC/DC Converters 330W 36-72Vin 12Vout 27.5A
product image
SD-350C-12 Picture
SeekIC No. : 002736936 Detail
SD-350C-12: DC/DC Converters 330W 36-72Vin 12Vout 27.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-350C-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 330 W
Input Voltage Range : 36 V to 72 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage Range : 36 V to 72 V
Output Power : 330 W