SE-1000-24
Linear and Switching Power Supplies 1000.8W 24V 41.7A
product image
SE-1000-24 Picture
SeekIC No. : 002758332 Detail
SE-1000-24: Linear and Switching Power Supplies 1000.8W 24V 41.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SE-1000-24
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 1 KW Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 180 VDC to 264 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 41.7 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 278 mm L x 127 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Power Rating : 1 KW
Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 180 VDC to 264 VDC
Output Current (Channel 1) : 41.7 A