SG-3030JC32.7680KB:ROHS
OSC 32.768KHZ 5+/-23PPM SMD
product image
SG-3030JC32.7680KB:ROHS Picture
SeekIC No. : 003414403 Detail
SG-3030JC32.7680KB:ROHS: OSC 32.768KHZ 5+/-23PPM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SG-3030JC32.7680KB:ROHS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SG3030JC Manufacturer: EPSON
Type: XO (Standard) Frequency: 32.768kHz
Function: Amplitude Control Output: CMOS
Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5.5 V Frequency Stability: ±23ppm
Packaging : Tray Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max): 2µA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height: 0.106" (2.70mm) Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Description
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Output: CMOS
Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Packaging: Bulk
Frequency: 32.768kHz
Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5.5 V
Manufacturer: EPSON
Size / Dimension: 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height: 0.106" (2.70mm)
Series: SG3030JC
Function: Amplitude Control
Frequency Stability: ±23ppm