SK30GD123
product image
SK30GD123 Picture
SeekIC No. : 004491823 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SK30GD123
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Specifications
  Connection Diagram
Description
The absolute maximum ratings of the SK30GD123 can be summarized as:(1)V CES: 1200 A;(2)V GES: +/- 20 V;(3)storage temperature: -40 to +125 ;(4)soldering temperature: 260 ;(5)isolation voltage: 2500 / 3000 V;(6)M1: 2 N.m;(7)V CE(sat): 2.5 to 3.0 V;(8)Ic: 33 A;(9)I CM: 66 A. If you want to know more information about the SK30GD123, please download the datasheet in www.seekic.com or www.chinaicmart.com.