SM5S26AHE3/2D
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5W 26V 5% Unidir
product image
SM5S26AHE3/2D Picture
SeekIC No. : 00238345 Detail
SM5S26AHE3/2D: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 5W 26V 5% Unidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM5S26AHE3/2D
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V Package / Case : DO-218AB
Breakdown Voltage : 28.9 V Peak Surge Current : 86 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3600 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V
Breakdown Voltage : 28.9 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : DO-218AB
Peak Pulse Power Dissipation : 3600 W
Peak Surge Current : 86 A