SM6S10AHE3/2D
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 6W 10V 5% Unidirect
product image
SM6S10AHE3/2D Picture
SeekIC No. : 00239579 Detail
SM6S10AHE3/2D: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 6W 10V 5% Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6S10AHE3/2D
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 17 V
Operating Voltage : 10 V Package / Case : DO-218AB
Breakdown Voltage : 11.1 V Peak Surge Current : 271 A
Peak Pulse Power Dissipation : 4600 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Packaging : Reel
Breakdown Voltage : 11.1 V
Clamping Voltage : 17 V
Operating Voltage : 10 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : DO-218AB
Peak Pulse Power Dissipation : 4600 W
Peak Surge Current : 271 A