SM6T100A/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Uni
product image
SM6T100A/52 Picture
SeekIC No. : 00257337 Detail
SM6T100A/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Uni
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T100A/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 178 V Operating Voltage : 85.5 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 95 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Breakdown Voltage : 95 V
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 178 V
Operating Voltage : 85.5 V