SM6T100AHE3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Unidir
product image
SM6T100AHE3/52 Picture
SeekIC No. : 00230116 Detail
SM6T100AHE3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Unidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T100AHE3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 178 V
Operating Voltage : 85.5 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 95 V Peak Surge Current : 22.5 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Breakdown Voltage : 95 V
Package / Case : SMB
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 178 V
Operating Voltage : 85.5 V
Peak Surge Current : 22.5 A