SM6T18A/5
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Unidir
product image
SM6T18A/5 Picture
SeekIC No. : 00256719 Detail
SM6T18A/5: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Unidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T18A/5
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 32.5 V
Operating Voltage : 15.3 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 17.1 V Peak Surge Current : 123 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : SMB
Clamping Voltage : 32.5 V
Operating Voltage : 15.3 V
Breakdown Voltage : 17.1 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Surge Current : 123 A