SM6T18A-E3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Uni
product image
SM6T18A-E3/52 Picture
SeekIC No. : 00227467 Detail
SM6T18A-E3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Uni
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T18A-E3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 32.5 V Operating Voltage : 15.3 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 17.1 V to 18.9 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 24 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Clamping Voltage : 32.5 V
Operating Voltage : 15.3 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Surge Current : 24 A
Breakdown Voltage : 17.1 V to 18.9 V