SM6T220CA/55
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bi
product image
SM6T220CA/55 Picture
SeekIC No. : 00262015 Detail
SM6T220CA/55: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bi
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T220CA/55
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 388 V Operating Voltage : 188 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 209 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Breakdown Voltage : 209 V
Clamping Voltage : 388 V
Operating Voltage : 188 V