SM6T220CA-E3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bi
product image
SM6T220CA-E3/52 Picture
SeekIC No. : 00227590 Detail
SM6T220CA-E3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bi
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T220CA-E3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 328 V Operating Voltage : 188 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 209 V to 231 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 2 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 328 V
Operating Voltage : 188 V
Peak Surge Current : 2 A
Breakdown Voltage : 209 V to 231 V