SMBJ16CA-E3/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 16V 5% Bidir
product image
SMBJ16CA-E3/1 Picture
SeekIC No. : 00244309 Detail
SMBJ16CA-E3/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 16V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ16CA-E3/1
Clamping Voltage : 26 V Operating Voltage : 16 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 17.8 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Bulk
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 26 V
Operating Voltage : 16 V
Breakdown Voltage : 17.8 V
Peak Surge Current : 100 A