SMBJ28CA-13
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 28.0V
product image
SMBJ28CA-13 Picture
SeekIC No. : 00264928 Detail
SMBJ28CA-13: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 28.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ28CA-13
Mfg:
Diodes Inc.
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 45.4 V
Operating Voltage : 28 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 31.1 V Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Clamping Voltage : 45.4 V
Package / Case : SMB
Peak Surge Current : 100 A
Operating Voltage : 28 V
Breakdown Voltage : 31.1 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ28CA-13
VendorDiodes Inc
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown31.1V