SMBJ30CA-13-F
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 30.0V
product image
SMBJ30CA-13-F Picture
SeekIC No. : 00229869 Detail
SMBJ30CA-13-F: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 30.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ30CA-13-F
Mfg:
Diodes Inc.
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 48.4 V
Operating Voltage : 30 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 33.3 V Peak Surge Current : 12.4 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Operating Voltage : 30 V
Clamping Voltage : 48.4 V
Peak Surge Current : 12.4 A
Breakdown Voltage : 33.3 V
Package / Case : SMB
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ30CA-13-F
VendorDiodes Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown33.3V
Drawing Number*
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SMBJ30CA 13 F