SMBJ45A-13
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 45.0V
product image
SMBJ45A-13 Picture
SeekIC No. : 00265029 Detail
SMBJ45A-13: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 45.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ45A-13
Mfg:
Diodes Inc.
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 72.7 V
Operating Voltage : 45 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 50 V Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Clamping Voltage : 72.7 V
Breakdown Voltage : 50 V
Package / Case : SMB
Peak Surge Current : 100 A
Operating Voltage : 45 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ45A-13
VendorDiodes Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown50V