SMBJ58CA/5
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 58V 5% Bidir
product image
SMBJ58CA/5 Picture
SeekIC No. : 00264836 Detail
SMBJ58CA/5: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 58V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ58CA/5
Clamping Voltage : 93.6 V Operating Voltage : 58 V
Package / Case : DO-214 Breakdown Voltage : 64.4 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Clamping Voltage : 93.6 V
Operating Voltage : 58 V
Peak Surge Current : 100 A
Package / Case : DO-214
Breakdown Voltage : 64.4 V