SMBJ58CA-7P
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 58V 600 Watts
product image
SMBJ58CA-7P Picture
SeekIC No. : 00255827 Detail
SMBJ58CA-7P: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 58V 600 Watts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ58CA-7P
Mfg:
Micro Commercial Components (MCC)
Clamping Voltage : 93.6 V Operating Voltage : 58 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 64.4 V
Peak Surge Current : 6.4 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Clamping Voltage : 93.6 V
Peak Surge Current : 6.4 A
Operating Voltage : 58 V
Breakdown Voltage : 64.4 V