SMBJ78CA-13-F
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 78.0V
product image
SMBJ78CA-13-F Picture
SeekIC No. : 00240732 Detail
SMBJ78CA-13-F: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 78.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ78CA-13-F
Mfg:
Diodes Inc.
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 126 V
Operating Voltage : 78 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 86.7 V Peak Surge Current : 4.7 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : SMB
Clamping Voltage : 126 V
Operating Voltage : 78 V
Breakdown Voltage : 86.7 V
Peak Surge Current : 4.7 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ78CA-13-F
VendorDiodes Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown86.7V
Drawing Number*
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SMBJ78CA 13 F