SMBJ9.0CA-13-F
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 9.0V
product image
SMBJ9.0CA-13-F Picture
SeekIC No. : 00240679 Detail
SMBJ9.0CA-13-F: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 9.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ9.0CA-13-F
Mfg:
Diodes Inc.
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 15.4 V
Operating Voltage : 9 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 10 V Peak Surge Current : 39 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Clamping Voltage : 15.4 V
Peak Surge Current : 39 A
Operating Voltage : 9 V
Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 10 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ9.0CA-13-F
VendorDiodes Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9V
Voltage - Breakdown10V
Drawing Number*
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SMBJ9 0CA 13 F