SMC10.2103J250A31TR16
Film Capacitors 250volts 0.010uF 5% LS 10.2mm
product image
SMC10.2103J250A31TR16 Picture
SeekIC No. : 00985446 Detail
SMC10.2103J250A31TR16: Film Capacitors 250volts 0.010uF 5% LS 10.2mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMC10.2103J250A31TR16
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 0.01 uF
Tolerance : 5 % Voltage Rating : 250 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 9.1 mm W x 10.2 mm L x 5.5 mm H
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 250 Volts
Capacitance : 0.01 uF