SMCJ10CA-TR
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 10V Bidirect
product image
SMCJ10CA-TR Picture
SeekIC No. : 00247381 Detail
SMCJ10CA-TR: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 10V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ10CA-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 21.7 V
Operating Voltage : 10 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 11.1 V Peak Surge Current : 1 mA
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Capacitance : 6000 pF
Description
Channels :
Termination Style :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Breakdown Voltage : 11.1 V
Operating Voltage : 10 V
Package / Case : SMC
Clamping Voltage : 21.7 V
Capacitance : 6000 pF
Peak Surge Current : 1 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ10CA-TR
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown11.1V