SMCJ110CA-TP
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 110V 1500 Watts
product image
SMCJ110CA-TP Picture
SeekIC No. : 00241009 Detail
SMCJ110CA-TP: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 110V 1500 Watts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ110CA-TP
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 177 V Operating Voltage : 110 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 122 V
Peak Surge Current : 8.5 A Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 177 V
Operating Voltage : 110 V
Breakdown Voltage : 122 V
Peak Surge Current : 8.5 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ110CA-TP
VendorMicro Commercial Co
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown122V