SMCJ13A-TP
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500 Watts
product image
SMCJ13A-TP Picture
SeekIC No. : 00240919 Detail
SMCJ13A-TP: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500 Watts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ13A-TP
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 21.5 V Operating Voltage : 13 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 69.8 A Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 21.5 V
Operating Voltage : 13 V
Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 69.8 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ13A-TP
VendorMicro Commercial Co (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown14.4V