SMCJ13CA-TP
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500 Watts
product image
SMCJ13CA-TP Picture
SeekIC No. : 00229395 Detail
SMCJ13CA-TP: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500 Watts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ13CA-TP
Mfg:
Micro Commercial Components (MCC)
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 21.5 V Operating Voltage : 13 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 69.8 A Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 21.5 V
Operating Voltage : 13 V
Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 69.8 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W (Min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ13CA-TP
VendorMicro Commercial Co
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown14.4V