SMCJ15CA-TR
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 15V Bidirect
product image
SMCJ15CA-TR Picture
SeekIC No. : 00228431 Detail
SMCJ15CA-TR: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 15V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ15CA-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 32.5 V
Operating Voltage : 15 V Package / Case : DO-214AB
Breakdown Voltage : 16.7 V Peak Surge Current : 308 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Capacitance : 4300 pF
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Termination Style :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Operating Voltage : 15 V
Clamping Voltage : 32.5 V
Peak Surge Current : 308 A
Capacitance : 4300 pF
Breakdown Voltage : 16.7 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ15CA-TR
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown16.7V