SMCJ22A-TR
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 22V Unidirect
product image
SMCJ22A-TR Picture
SeekIC No. : 00238807 Detail
SMCJ22A-TR: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 22V Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ22A-TR
Mfg:
STMicroelectronics
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 48.3 V
Operating Voltage : 22 V Package / Case : DO-214AB
Breakdown Voltage : 24.4 V Peak Surge Current : 207 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Capacitance : 3200 pF
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 48.3 V
Operating Voltage : 22 V
Breakdown Voltage : 24.4 V
Peak Surge Current : 207 A
Capacitance : 3200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ22A-TR
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown24.4V