SMCJ24CAHE3/57T
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1.5KW 24V 5% Bidir
product image
SMCJ24CAHE3/57T Picture
SeekIC No. : 00228990 Detail
SMCJ24CAHE3/57T: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1.5KW 24V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ24CAHE3/57T
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 38.9 V
Operating Voltage : 24 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 26.7 V Peak Surge Current : 38.6 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Operating Voltage : 24 V
Clamping Voltage : 38.9 V
Breakdown Voltage : 26.7 V
Package / Case : SMC
Peak Surge Current : 38.6 A